یا رعایت اصول شیک پوشی ساعت یا مرگ!

در ویدیو زیر خلاصه تمامی محتوای این پست گذاشته شده ، اگر وقت کافی ندارید حتما این ویدیو را (با صدا) مشاهده کنید و آموزش های آن را بکار بگیرید.

 

۱٫ میزان رسمیت ساعت مچی شما باید متناسب با میزان رسمیت تیپ شما باشد.

ساعت مچی مردانه
ساعت مچی مردانه

اگرچه مدلهای مختلفی از ساعتهای مچی در بازار وجود دارد اما شما برای خوش تیپ شدن، نمی‌توانید هرکدام را که بخواهید استفاده کنید. شما به عنوان یک مرد خوش تیپ باید بدانید چه ساعتی برای چه موقعیتی مناسب است.

۲٫ چرم را فقط با چرم ست کنید.

ساعت مچی با بند قابل تعویض، گزینه ی بسیار خوبی برای آن دسته از آقایانی است که کفشهای با رنگهای مختلفی دارند. البته لازم نیست که رنگ بند ساعت با رنگ کفشها یکی باشد، اما تناژ رنگشان باید متناسب باشد.
– هیچ وقت ساعتتان با بند مشکی را با کفش قهوه ای و یا برعکس با هم نپوشید.
– ساعتهای بند رابر و پلاستیکی را تنها برای موقعیتهای اسپورت بپوشید.
– بندهای چرم با بافت زبر به همراه لباس جین بهتر ست می‌شوند. البته چنین ساعتی برای یک مهمانی رسمی چندان مناسب نیست.
– یک بند چرم کلاسیک، انتخاب مناسبی است. اما انتخاب بندهای نقره ای یا طلایی زمانی مناسب است که با تیپ شما سنخیت داشته باشد.

ساعت مچی مردانه
ساعت مچی مردانه

۳٫ فلز را با فلز ست کنید و بس!

جنس استفاده شده در قاب ساعت ممکن است استیل، طلا، نقره،پلاتین و یا تیتانیوم و حتی ترکیبی باشد.
یک ساعت مچی رزگلد می‌تواند با یک سگک کمربند طلایی ست شود،حال اگر ساعت مچی با قاب فلزی مشکی داشته باشید می‌توانید با رنگهای طلایی یا نقره ای ست کنید که این هم گزینه خوبی است.
لوازم دیگری که لازم است برای ست کردن تیپ خود به آنها توجه کنید عبارتند از سگک روی پالتو و هر قطعه فلزی و تزیینی که روی لباس شما است.
یک ساعت طلاکاری شده، ترکیب بسیار مناسبی را با لباس و کفش خاکستری می‌سازد. ضمنا رنگ نقره ای با خاکستری، آبی و مشکی نیز ترکیب خوبی درست می کند.

ساعتهای قدیمی و با ارزش شامل قوانین بالا نمی‌شوند.

 

۵٫ هنگامی که تردید دارید ساعتتان را با کفش‌هایتان ست کنید.

بند چرمی مشکی، رسمی تر از بند چرمی قهوه ای است و برای جلسات رسمی مناسب تر است.
کفشهای راحتی کاکل دار بدون بند، بیشتر برای لباس کاری اسپورت مناسب است.

اگر نمی‌توانید بین ساعت بند چرم مشکی و یا قهوه ای تصمیم بگیرید باید ببینید کفشتان چه رنگی است، مشکی یا قهوه ای. در اینصورت باید متناسب با رنگ کفشتان تصمیم گیری کنید.

ساعت های نقره ای با کفش های مشکی، خاکستری یا آبی بهتر ست می‌شوند. ساعتهای طلایی هم با رنگهای قهوه ای، بژ، قهوه ای روشن و رنگهای دیگر متمایل به رنگ خاکی بهتر ست می‌شوند.

برای اعمال بهترین تاثیر، ساعت مچی را متناسب با سایز مچ خود تعیین کنید.حتما ساعت مچی باید مناسب اندام شما نیز باشد. لاغر اندام ها باید ساعت مچی با قاب باریک را انتخاب کنند و افراد درشت هیکل تر بهتر است ساعت های درشت تر را به دست کنند.

اکثر آقایان ترجیح می‌دهند که بیش از یک ساعت داشته باشند تا بتوانند برای ست کردن تیپشان، از ساعت مناسب استفاده کنند و با توجه به این نکته که ساعتهای مچی هر کدام برای اهداف خاصی طراحی شدند حال باید ببینیم کدام ساعت در چه جایی باید استفاد شود.

جنس و رنگ کفش و کمربند شما معیار خوبی برای انتخاب یک ساعت مچی مناسب است. اگر کفشها و کمربند شما مشکی باشند خیلی خیلی بهتر است ساعت مچی هم مشکی انتخاب شود.

قاعدتا، کفش و کمربند قهوه ای هم ساعت مچی قهوه ای را می‌طلبد. درضمن ساعت مچی با بند نقره ای یا طلایی نیز با هررنگی قابل ست شدن است.

ساعت مچی مردانه
ساعت مچی مردانه

به این نکات دقت کنید:

قاب فلزی ساعت مچی باید با سایر متعلقات فلزی لباس شما هماهنگ باشد. قاب ساعت می‌تواند مربع، مستطیل، دایره و یا چند ضلعی باشد. همچنین دور قاب ساعت می‌تواند مات، براق و یا طرح دار باشد و یا اینکه با کریستال تزیین شده (نگین دار) باشد.

ساعتهای قدیمی و با ارزش نمایانگر میراث گذشتگان است.

ساعتهای عتیقه نمی‌توانند از قواعد بالا پیروی کنند. زیرا تعداد آنها بسیار کم است و به خودی خود می‌توانند شما را منحصر بفرد سازند. پس لزومی ندارد از قاعد بالا استفاده کنید.

رنگ مشکی معمولا رسمی تر از سایر رنگهاست، اما این دلیلی نمی‌شود که انتخاب اولتان باشد.

پیش آمده که رنگ قهوه ای برای کفشها انتخاب بهتری باشد. ساعت‌هایی با بندهای قابل تعویض در اینجا مناسب شماست. چون دستتان بازتر است و می‌توانید خیلی توازن بهتری ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از این پست لذت بردید؟
می خواهید مانند همه ی شیــک پوشان ، از جدید ترین مطالب
شیک پوشی خبردار شوید؟
حتما خبر بده
اطمینان داشته باشید ایمیل های مزاحم ارسال نخواهیم کرد
Close
preloader